پنبه پزشکی ژنتیک ازدواج بهداشت مشاوره

پنبه: پزشکی ژنتیک ازدواج بهداشت مشاوره وزارت بهداشت بیماری های ژنتیک اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بستن تنگه هرمز یعنی ترساندن نظامی/ موضع رسمی دولت نسبت به درگیری نظامی اعلام شود ، علی خرم

کارشناس پرسشها سیاست‌خارجی اعتقاد است سخنان حسن روحانی راجع به بستن تنگه هرمز به معنای ترساندن نظامی است لذا اگر کشور عزیزمان ایران قادر به بستن تنگه هرمز نباشد

بستن تنگه هرمز یعنی ترساندن نظامی/ موضع رسمی دولت نسبت به درگیری نظامی اعلام شود ، علی خرم

علی خرم: بستن تنگه هرمز یعنی ترساندن نظامی/ موضع رسمی دولت نسبت به درگیری نظامی اعلام شود

عبارات مهم : ایران

کارشناس پرسشها سیاست خارجی اعتقاد است سخنان حسن روحانی راجع به بستن تنگه هرمز به معنای ترساندن نظامی است لذا اگر کشور عزیزمان ایران قادر به بستن تنگه هرمز نباشد فقط به صورت بی خود اقدام به ترساندن دیگران کرده است.

به گزارش رویداد۲۴، عنوان بستن تنگه هرمز عنوان جدیدی نیست. نخستین بار بعد از انقلاب در وقت جنگ این بحث مطرح شد و اعلام شد تنگه هرمز جهت کشورهایی که به صدام کمک می کنند، بسته می شود. این اقدام البته عملی نشد و مسکوت ماند. در دولت احمدی نژاد با زیاد کردن تحریم ها این عنوان مجددا مطرح شد. بعد از چند سال دوباره عنوان بستن تنگه هرمز با سخنان حسن روحانی به میان آمده است: «امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت کشور عزیزمان ایران صادر نشود» این بخشی از سخنان حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان در سوییس است که البته تصویر العمل هایی داخلی و خارجی بسیاری را به همراه داشت.

بستن تنگه هرمز یعنی ترساندن نظامی/ موضع رسمی دولت نسبت به درگیری نظامی اعلام شود ، علی خرم

چند روز گذشته حسن روحانی در سفری که به سوییس داشت، در سخنانی و با توجه به تحریم های نفتی جدیدی که علیه کشور عزیزمان ایران صورت گرفته هست، اعلام کرد که ممکن نیست نفت منطقه بدون نفت کشور عزیزمان ایران به دنیا صادر شود. همه کارشناسان این سخنان را به معنای بستن تنگه هرمز از سوی کشور عزیزمان ایران دانستند و به تجزیه و تحلیل این عنوان پرداختند و آمریکا نیز صراحتا اعلام کرد که اگر کشور عزیزمان ایران دست به چنین کاری بزند با برخورد نظامی توانایی باز نگاه داشتن تنگه را داریم.

علی خرم، کارشناس پرسشها سیاست خارجی در گفت و گو با رویداد۲۴ با اشاره به سخنان اخیر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان مبنی بر ممکن نبودن صادرات نفت منطقه بدون فروش نفت ایران، گفت: ریاست جمهوری و وزارت خارجه باید در این خصوص که آیا این سخنان به معنای بستن تنگه هرمز و اعلام درگیری نظامی بوده است یا نه را بدهند، ولی اعتقاد دارم تصویر العمل آمریکا و عربستان به این حرف این است که آنها نیز این سخنان را به معنای ترساندن نظامی در نظر گرفتند و حتی روز گذشته نیز اعلام کردند که ما توانایی باز نگاه داشتن تنگه هرمز را از نظر نظامی داریم.

کارشناس پرسشها سیاست‌خارجی اعتقاد است سخنان حسن روحانی راجع به بستن تنگه هرمز به معنای ترساندن نظامی است لذا اگر کشور عزیزمان ایران قادر به بستن تنگه هرمز نباشد

بستن تنگه هرمز عنوان نظامی است

خرم ادامه داد: اینکه آقای روحانی از قبل این عنوان را آینده نگری می کردند یا خیر، آیا هماهنگ شده است بود که اگر اینگونه شود پای کشور عزیزمان ایران یه درگیری نظامی حاضر می شود و … را نمی دانیم و باید دولت موضع رسمی خود را در این خصوص ارائه دهد.

این کارشناس پرسشها سیاست خارجی با بیان اینکه این سخنان و این مباحث بحث نظامی است نه بین الملل، تصریح کرد: جواب این بحث را باید در پرسشها نظامی جستجو کرد و باید پرسش کرد که آیا از نظر نظامی، کشور عزیزمان ایران قادر خواهد بود که تنگه هرمز را باز نگاه دارد یا نه؟ آیا دیگران با بستن تنگه هرمز، با کشور عزیزمان ایران برخورد می کنند یا نه؟ ما این سخنان را باید از نظر نظامی مورد بررسی قرار دهیم.

اگر قادر به بستن تنگه هرمز نباشیم فقط بیخودی دیگران را ترساندن کرده ایم

بستن تنگه هرمز یعنی ترساندن نظامی/ موضع رسمی دولت نسبت به درگیری نظامی اعلام شود ، علی خرم

خرم با اشاره به اینکه سخنان روحانی به معنای ترساندن نظامی هست، خاطرنشان کرد: آمریکا و اسرائیل و فرماندهی در خلیج فارس نیز جواب این ترساندن را داده اند و به نوعی طرفین اکنون تکلیفشان را می دانند. اگر کشور عزیزمان ایران قادر به بستن تنگه هرمز باشد، حرف روحانی مناسب هست، ولی اگر قادر به بستن تنگه هرمز نباشد، ما بیخود فقط دیگران را ترساندن کرده ایم.

واژه های کلیدی: ایران | حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog